مقالات

آشنایی با توربین دندانپزشکی

آشنایی با توربین دندانپزشکی

یکی از ابزارآلات حساس و دقیقی که در دندانپزشکی کاربرد زیادی دارد توربین دندانپزشکی است. از این وسیله برای برداشتن پوسیدگی های دندان، برش و دیگر مراحل استفاده می شود. در اصل این وسایل به موتور نیاز ندارند و بر اساس رفت و آمد هوا به حرکت در می آید و سبب چرخش کارتریج می شود.

این وسایل با استفاده از شلنگ هایی به آب و هوا وصل می شوند و نیاز به استفاده کردن از این دستگاه ها دندانپزشک به وسیله پدال های مخصوص آن ها کنترل می شود.

معمولاً توربین ها به دندانپزشکان کمک می کند تا قسمت های از بین رفته و یا پوسیده را برش دهند و با مواد مخصوص دندان ترمیم کنند؛ بنابراین توربین ها نقش اساسی در دندانپزشکی ایفا می کنند.

بخش های مختلف توربین دندانپزشکی

توربین های دندانپزشکی از بخش های مختلفی مانند محور و سه نظام و پروانه تشکیل شده اند. در اصل پروانه و محور در تمامی انواع توربین دندانپزشکی یکسان است، اما بخش سه نظام بسته به نوع توربین ها فرق می کند.

توربین ها موتور ندارند اما برای کنترل آنها به دو عدد کابل آب و هوا وصل شده است که بتوان نیروی لازم را با استفاده از آنها برای راه اندازی توربین تأمین کرد. معمولاً توربین ها دارای دو فشار شکن است که دندانپزشک بتواند به راحتی فشار هوای مورد نیاز را کنترل کند.

انواع توربین های دندانپزشکی

توربین دندانپزشکی را می توان بر اساس نوع پدال، سه نظام و مدل دسته بندی کرد. شما می توانید برای مشاهده توربین های دندانپزشکی به فروشگاه اینترنتی آنلاین دکتر مارکتز مراجعه کنید و با انواع محصولات آشنا شوید.

در توربین ها 3 نوع سه نظام وجود دارد:

  • سه نظام فشاری
  • سه نظام آچاری همانند توربین زیمنس
  • سه نظام فشاری توسط فرز همانند توربین های سوپر تورک، فارو و سوپرآل ایر

سرعت چرخش فرز توربین ها بین 300 هزار دور تا 350 هزار دور در دقیقه است. توربین ها در ساده ترین حالت دارای کابل ارتباطی با دو رشته شلنگ باریک ماکارونی مانند جهت تغذیه آب و هوای مورد استفاده توربین هستند. انواع دیگر توربین ها نیز هستند که دارای اگزوز، فیبرهای نوری جهت تصویر برداری می باشند.

دو عدد شیر برقی و دو عدد فشارشکن نیز برای تنظیم و قطع و وصل آب و هوا در مسیر آب و هوا بکار می رود.

به طور کلی برای کنترل و قطع و وصل حرکت اینسترومنت ها ( توربین، میکروموتور، ایرموتور، موتور آویز، کیوترون) از پدال استفاده می شود.

کنترل

اغلب برای کنترل کردن قطع و وصل توربین ها از پدال استفاده می شود، پدال ها به دو دسته تقسیم می شود. یکی پدال برقی و دیگری پدال پنوماتیک. پدال های برقی شامل قسمت های مختلف می باشند؛ معمولاً بدنه پدال که در اصل همه قسمت های پدال در آن جا قرار دارد. اهرم کنترل پدال که به وسیله پتانسیومتر جهت افزایش یا کاهش سرعت توربین ها مورد استفاده قرار می گیرد. اهرم کلید اسپری آب اینسترومنت ها را توسط میکروسوییچ ها انجام می شود.

پدال پنوماتیک یا سیستم هوای فشرده کار می کند که شامل قسمت های زیر است. شیر هوا که برای قطع و وصل تعبیه شده است. اهرم پدال که جهت قطع و وصل جریان کار گذاشته شده است.

لوله های ورود و خروج هوا که برای کنترل جریان هوا کار می کند؛ اما باید توجه داشت که از هوای کاملاً خشک در یونیت ها باید استفاده کرد. به این دلیل رطوبت باعث از کار افتادن شیر هوا می شود و از طرف دیگر موجب فرسوده شدن قطعات یونیت می شود.

آنگل

در دندانپزشکی آنگل ها خیلی شبیه به توربین ها عمل می کنند و کاربرد مشابهی با هم دارند فقط تفاوت توربین با آنگل این است که سرعت و قدرت ایجاد کننده بیشتری دارد. توربین ها از سرعت زیاد و قدرت کمتری برخوردار هستند؛ اما آنگل ها دارای سرعت نسبتاً کمتر و قدرت بیشتری هستند.

معمولاً از انگل ها برای تراش دادن پوسیدگی ها استفاده می شود به این دلیل که از سرعت پایین تر و دقت بالاتری برخوردار هستند و دندانپزشک راحت تر کار میک ند.

از لحاظ ساختاری که توربین ها به طور مستقیم به یونیت وصل می شوند اما آنگل برای عملکرد خود باید به ایرموتور وصل شود.

آنگل یک رابط بین ایرموتور و فرز است. آنگل ها این قدرت را دارند که به صورت ساعتگرد یا پاد ساعتگرد برای موارد مهم توسط دندانپزشک استفاده شوند.

در انتهای آنگل و به دور آن یک نوار رنگی بنفش بسته شده است. نسبت دور ایرموتور به آنگل را تعیین می کند.

اگر رنگ نوار آبی باشد، تبدیل و نسبت دور ایرموتور به آنگل 1 به 1 می باشد. اگر نوار قرمز یا نارنجی باشد، تبدیل و نسبت دور ایرموتور به آنگل 1 به 5 می باشد.

اگر نوار سبز باشد دور موتور کم می شود و باید نسبت ها 1 به 2، 1 به 4، 1 به 10، باشد. اگر هم نوار مشکی بود که دور موتور کاهش پیدا می کن

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.